Toenail Fungus Remedy

Ayak tırnağı mantar ilacı

Mantar enfeksiyonları hem tırnaklarda hem de ayak tırnaklarında yaygındır. Ayak tırnaklarında mantarlardan etkilenme eğilimi vardır, bunlar bu canlı organizmalar eldeki ayaktan elde edilen karanlık nemli ortamlarda gelişirler.

Ayak tırnağı mantarına bulaştırıldığında, tırnaklar sarımsı renge dönüşebilir veya kahverengimsi renkte olabilir. Zamanla kalın veya kırılgan hale gelebilir ve kendi başlarına kırılabilir veya dökülebilir. Bu tür çiviler çoğu zaman çirkin, çirkin, utandırıcı ve acı vericidir. Ayak tırnağı mantarı herhangi birine olabilir. Temas halinde de yayılan bulaşıcı bir hastalıktır…

Derinin anormal pH seviyesi, çiviye travma, hijyenik olmayan ayaklar ve vücudun bağışıklığının azalması bu hastalığa izin verir.

Ayak tirnagi mantardan kaçınmak –

– Mantarlar kapalıcalar, yüzme havuzları, duşlar veya soyunma odaları gibi ılık nemli odalarda büyür. Sıcak bir su birikintisine veya ıslak bir yere basarsanız, enfeksiyonuunuza. Halka açık havada kullandıktan sonra, ayaklarınızı iyice yıkamak ve iyice kurutmak için idealdir.

– Terlemeden çorap ayaklarındaki nemi emmek için pamuklu çorap giyin.

– Çoraplarınız nemliyse, yeni bir kuru çorap giymeden önce ayaklarınızılarınızı ve ayaklarınızı kurutun.

– Rahat bir şekilde oturan ve bol miktarda hava ve nemin geçmesine izin veren ayakkabılar giyinmek.

– Havlu, bez, ayakkabı ya da hastalığa yakalanırken kişisel eşyalarını paylaşmaktan kaçının.

– Ayaklarınızı her seferinde iyice yıkayın ve kurutun. Ölü cildi gidermek ve kan dolaşımını iyileştirmek için kuvvetli bir havlu tercih edin.

– Tırnaklarınızı kısa tutun ve tırnak cilası kullanmayın.

– Ayak tırnaklarını düzenli olarak kes. Onları düz bir çizgide kesin ve kenarları tırnak törpüsü ile düzeltin.

Ayak tirnagi mantar ilacı –

– Çay ağacı yağı, mantarınızla savaşmanız yardımcı olacak güçlü bir doğal antiseptik ve mantar ilacıdır. Etkilenen ayak tırnıklı zeytinyağı ile seyreltilmemiş çay ağacı yağı uygulayın. Alternatif olarak ayak tırnaklarına birkaç damla çay ağacı yağı sürüp her gün iyice ovasını.

– Ayak parmaklarını Listerine gargarasına sok. Güçlü antiseptik, tırnak hikayenizi sağlıklı görünmesini sağlar.

– Ayak tırnaklarını 15 – 20 dakika surat ve eşit derecede karıştırılmış doğal elma sirkesi ile dolu bir leğen içerisinde bekletin. İşiniz bittiğinde ayaklarınızı nasıl iyice kurulayın. Parmak uçlarındaki ve etrafındaki tüm nemi emmek için.

– Eşit ekmek çay ağacı yağı ve lavanta yağı. Ayak tırnasında üst kenarının önünde ve çevresinin başında 2 veya 3 kez sıkın. Çay ağacı yağı doğal bir antibiyotiktir ve lavanta kimyasalla savaşmaya ve cilt tahrişini temizlemeye yardımcı olur.

– 2 damla Kekik esansiyel yağını bir çay kaşığı zeytinyağıyla karıştırın. Bu arada etkilenen bölgeeye üç haftadan uzun süre uygulamayın. Kekik esansiyel yağı antiseptik, antibakteriyel, antiparaziter, antiviral, analjezik ve antifungal özelliklere sahiptir.

– Yeni tırnağın büyümesi tamamlanıncaya kadar günde 2 ya da 3 kez elma sirkesi uygulayın.

– Aher AHA yatmadan önce ayağınıza sürülür. Bu, kaba pullu yıldız, mantarlara daha yatkın olan ayaklarınızdan temizler.

Bu makalenin okuyucusu, bu makaledeki tariflerde verilenlerden takip edildi. Bir şeye alerjiniz varsa kullanaraktan kaçının. Sorumluluk sitesi ve yazar değil okuyucuya aittir.

Leave a Reply